Baby shower to przyjęcie na cześć dziecka, które lada dzień ma pojawić się na świecie. Zwyczaj organizowania imprezy dla przyszłej mamy z brzuszkiem przywędrował do Polski z Ameryki. U nas w kraju baby shower jest nadal wciąż mało znanym zwyczajem, ale powoli zyskuje coraz większe grono zwolenników. Przyjęcie dla ciężarnej i jej jeszcze nienarodzonego dziecka organizuje się zwykle w ostatnim miesiącu ciąży.

Akademia Dziecięca w połączeniu z Kawiarenką Rodzinną organizuje przyjęcia na cześć dziecka, które lada dzień ma pojawić się na świecie – tzw. BABY SHOWER.
Spotkania dla przyszłej mamy z brzuszkiem, która zwykle jest już w ostatnim miesiącu ciąży przywędrował do Polski z Ameryki.

Nazwa „baby shower” pochodzi z języka angielskiego (ang. baby – dziecko, shower – prysznic) i w luźnym tłumaczeniu oznacza obsypywanie, zalewanie kobiety w ciąży prezentami dla niej i maluszka. Wyraz „prysznic” odnosi się nie tylko do materialnych podarunków, ale też do okazywania miłości, serdeczności, troski i wsparcia, na które może liczyć kobieta od najbliższego otoczenia – rodziny, przyjaciół, znajomych.

Oferujemy Państwu kameralne spotkania przy herbatce wśród przyjaciółek kobiety oczekującej dziecka.

Kto powinien zorganizować baby shower?
Najbliższe otoczenie kobiety ciężarnej, np. najbliższa przyjaciółka, która w przygotowania przyjęcia angażuje resztę znajomych.
Dla kogo?
Wśród zaproszonych gości znaleźć powinny się najbliżsi znajomi (kobiety i mężczyźni), rodzina ciężarnej. Powiadamia się ich o spotkaniu zazwyczaj rozsyłając zaproszenia, z listą prezentów dla przyszłej mamy i dziecka. Ciężarna może zażyczyć sobie podarków wyłącznie dla niej albo tylko dla dziecka.
Jakie prezenty?
Zazwyczaj kupuje się elementy wyprawki dla maluszka – ubranka, zabawki, smoczki, ale też droższe sprzęty, jak nosidełko czy przewijak.
Jak wygląda baby shower?
Na imprezę przygotowywany jest ciepło zastawiony stół stół ciastem, owoceami, napojami gorącymi i zimnymi.
Dekoracja sali jest związana z narodzinami dziecka tzn. balony, misie, poduszeczki, podkład muzyczny w postaci kołysanek albo piosenek dla dzieci.
Do każdego spotkania wybierane są sympatyczne zabawy, konkursy, które mają jeszcze bardziej umilić wspólnie spędzony czas. Wśród nich wymienia się:
– wymyślanie imion dla małej pociechy,
– wypisywanie na karteczkach życzeń dla przyszłej mamy i maluszka,
– zgadywanie, kim z zawodu będzie w przyszłości nowo narodzone dziecko,
– przebieranie lalki w dziecięce ubranka,
– rytualne wykonywanie naszyjnika lub bransoletki, która ma przynieść przyszłej mamie szczęście – każdy z zaproszonych na przyjęcie gości przynosi ze sobą koralik, który posłuży do stworzenia naszyjnika,
– oglądanie zdjęć dzieci zaproszonych na przyjęcie mam albo wydruków USG z okresu ciąży,
– udzielnie porad przyszłej mamie przez bardziej doświadczone kobiety,
– dekorowanie i malowanie brzuszka ciężarnej, z którym reszta gości robi sobie pamiątkowe fotki.

Im bardziej śmieszne i infantylne zabawy, tym lepiej.

Przyjęcie dla przyszłej mamy w Naszej Kawiarence Rodzinnej to okazja do relaksu, odprężenia się ciężarnej i oderwania się od niepokojących myśli na temat zbliżającego się porodu.

Zapraszamy

Koszt Baby Shower uzależniony jest od ilości osób biorących udział w spotkaniu oraz rodzaju atrakcji zapewnionych przez Kawiarenkę.